آخرین مطالبکتاب و کتابخوانی

دانلود رمان ارباب حلقه ها با لینک مستقیم فصل اول تا اخر

دانلود رمان ارباب حلقه ها با لینک مستقیم فصل اول تا اخر

این مجموعه داستان ادامهٔ اثر پیشین تالکین با نام هابیت است. 

داستان در سرزمینی خیالی به نام سرزمین میانی که در زبان الفی به نام آردا شناخته می‌شود در جریان است. از شخصیت‌های معروف داستان می‌توان به آراگورن و سائورون اشاره کرد. آراگورن پسر آراتورن که از نژاد نومه نور است، وارث پادشاهی فراموش شده الندیل و ایزیلدور در سرزمین میانه است. آراگورن پس از نابود شدن سائرون به عنوان پادشاه اله سار تاج گذاری کرد و صلح را به ارمغان آورد. ارباب تاریکی یا سائرون شخصیت منفی اصلی اثر است و کسی است که حلقهٔ یکتا را برای کنترل نه حلقهٔ دیگر قدرت ساخته‌است و از همین رو « ارباب_حلقه‌ها» خوانده می‌شود.

موضوع:

همه چیز با ساختن حلقه ها شروع شد.سه حلقه برای الف ها که از همه ی اقوام دانا تر بودند.۷ حلقه به اربابان دورف که ذهنی هشیار تر داشتند و ۹ حلقه به انسان ها که فانی و محکوم به مرگ بودند. اما همه فریب خورده بودند.چون سائرون حیله گر در اتش کوه نابودی برای خود یک حلقه ساخت و تمام تاریکی  خود را درون این حلقه قرار داد. تمام سرزمین های ازاد بر اثر قدرت حلقه از بین می رفتند اما بعضی ها مقاومت نشان دادند….. اخرین ارتش متحد انسان ها و الف ها در دامنه های کوه نابودی به چنگ پرداختند پیروزی نزدیک بود اما حلقه ی فدرت فنا ناپذیر… در اخرین لحظات هنگامی که همه امید خود را از دست داده بودند ایزیلدور شمشیر شکسته ی پدر خود را برداشت و انگشت سائرون را برید.

و این گونه حلقه ی قدرت به ایزیلدور رسید…..

قسمتی از رمان ارباب حلقه ها:

این کتاب به طور عمده در باره، هابیت هاست و امید است که خواننده از خلال صفحات آن چیز های زیادی درباره شخصیت و اندکی از تاریخشان را دریابد اطلاعات بیشتر را در گزیده ای از کتاب سرخ سرحد غربی میتوان یافت که بیشتر با عنوان هایت منتشر شده است داستان از نخستین فصل های کتاب سرخ اقتباس شده که نوشته خود بیل بو است. اولین هابیتی که آوازه اش در جهان پیچید و او آن را آنجا و بازگشت دوباره می نامید، چرا که کتاب درباره ی سفر او په شرق و بازگشت از آنجاود این ماجرا تمام قابلیت ها را در گیر وقایع عظیم آن دوران نمود و ما آن را در اینجا نقل خواهیم کرد
اما بسیاری ممکن است بخواهند چیزهای بیشتری در باره این مردمان شگفت انگیز بدانند و برخی را شاید به کتاب پیشین ( هابیت ) دسترسی نباشد برای خوانندگانی از این دست یادداشت هایی را در بارهء نکات مهم هاییت لور (فرهنگ عامه هابیت) در اینجا گرد آورده ایم و نخستین ماجرا را به شکلی مختصر یادآوری کرده ایم هابیت ها مردمانی آرام و بی مزاحمت، اما بسیار باستانی اند و تعدادشان در گذشته ها بسیار بیشتر از اکنون بوده است چرا که آنان عاشق صلح و آرامش و زمین های زراعتی خوب بودند. نواحی روستایی منظم و خوش کاشت. اقامتگاه مطلوبشان بود. از ماشین هایی پیچیده تر از دم آهنگری و آسیاب آبی و ماشین پارچه بافی دستی سر در نمی آوردند و آنهارا دوست نداشتند و هنوز نیز این چیز هارا خوش نمیدارند، اما ابزار را ماهرانه به کار میگرفتند حتی در روزگار باستان از آدم ها، یا به اصطلاح خودشان مردم بزرگه عادتا دوری میگزیدند، اما اکنون با وحشت از ما گریزانند و یافتن آنان دشوار شده است چشم و گوشی نیز دارند و اگر چه كستعد فربه شدن اند وبی آنکه ضرورت باشد، شتاب نمی وزند، اما در حرکات خود چالاک و ورزیده اند. از همان نخست هنر ناپدید شدن سریع و بی سر و صدا را هنگام مواجهه با مردمان بزرگ را آموخته اند و دوست ندارند از روی تصادف و دست پاچگی با آنان رو به رو شوند و این هنر تا بدان پایه پیش رفته است که ممکن است در چشم آدم ها جادو بنماید اما هانت ها در حقیقت هرگز به جادویی از هیچ دست توجه نداشته اند، و گریزپایی آتان صرفا مدیون مهارتی حرفه ای است و وراثت و تمرین، و رابطه دوستانه و نزدیک با زمین، موجب شده است تا نژاد های بزرگتر و تا آزموده تر از تقلید آن عاجز باشند
آنان مردمانی کوچک اند، کوچک تر از دورف ها باریک اندام تر و لاغرتر، در حالیکه به راستی چندان کوتاه تر از آنان نیستند بلندی قامتشان متفاوت است و ممکن است از ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی متر باشد قد آنان در حال حاضر به ندرت از ۹۰ سانتی متر تجاوز میکند می گویند که قامت امان تحلیل رفته است و در روزگاران باستان بلند بالاتر بوده ایم به روایت کتاب سرخ، قامت باند وبر اس توک ملقب به بال روتر، پسر ایزن گریم دوم ۱۳۳ سانتی متر بود و وی این توانایی را داشت که بر اسب سوار شود. در تمام استاد هابیت ها فقط قد دو تن از چهره های مشهور زمان قدیم از او پیشی میگرفته و مادر به این موضوع شگفت انگیز خواهیم پرداخت اما هابیت های نایر که این داستان به آنان خواهند پرداخت، در روزگاران صلح و رفاه مردمانی زنده دل بودند لباس هایی به رنگ روشن می پوشیدند و به ویژه رنگ های زرد و سبز را عاشقانه دوست داشتند؛ اما به ندرت کفش به پا میکردند، زیرا پاهایشان کف سفت چرم مانندی داشت و پوشیده از موهای ضخیم و مجعد بود، موهایی بسیار شبیه موهای سرشان و اغلب به رنگ قهوه ای از این رو تنها صنعتی که کمتر در میان آنها رواج یافت، کفش گری بود؛ با این حال با انگشتان بلند و مادر خود می توانستند چیزهای مفید و زیبا بسازند. چهره هاشان اغلب بیش از آنکه زیبا باشد، مهربان بوده گشاده، با چشمانی روشن، گونه هایی سرخ، و دهان هایی مستعد خنده و خوردن و آشامیدن و چه خندیدن و خوردن و آشامیدنی، بارها و از ته دل، و همیشه شیفته شوخی های ساده و شش وعده غذا در روز بودند، البته هرگاه نصیبشان می شد مهمان نواز بودند و علاقمند به میهمانی و هدیه، که با دست و دلبازی می دادند و با شور و شوق می پذیرفتند به راستی روشن است که علی رغم جدایی بعدی، هابیت ها خویشاوندان مایند از الف ها یا دورف ها بسیار به ما نزدیک ترند از دیرباز، البته با شیوه خود به زبان آدم ها سخن می گفتند ..

توجه: تمامی فایل های دانلودی سایت بیگموون zip میباشند لذا حتما از نرم افزار winrar در گوگل پلی یا بازار برای گوشی های اندروید و همچنین برای کامپیوتر استفاده کنید.

رمز تمامی فایل های فشرده ساری:www.bigmoon.ir

دانلود فصل اول

رمز تمامی فایل های فشرده ساری:www.bigmoon.ir

دانلود فصل دوم

رمز تمامی فایل های فشرده ساری:www.bigmoon.ir

دانلود فصل سوم

رمز تمامی فایل های فشرده ساری:www.bigmoon.ir

دانلود فصل چهارم

رمز تمامی فایل های فشرده ساری:www.bigmoon.ir

دانلود فصل پنجم

رمز تمامی فایل های فشرده ساری:www.bigmoon.ir

دانلود فصل ششم

رمز تمامی فایل های فشرده ساری:www.bigmoon.ir

برترین کتاب ها:

دانلود کتاب یادنامه سیمین دانشور با لینک مستقیم

دانلود کتاب خاطرات یک دیوانه با لینک مستقیم

دانلود کتاب نشانه ها بالینک مستقیم

ارباب حلقه ها
رمان ارباب حلقه ها pdf

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
بستن