آخرین مطالبسلامتی

خواص مصرف سرکه سیب و تاثیر آن در هضم غذا و لاغری

خواص مصرف سرکه سیب و تاثیر آن در هضم غذا و لاغری

سرکه

در زمان های نه چندان قدیم به سرکه سیب اکسیر جوانی می گفتند و تا دلتان بخواهد از خواص بیشمار آن استفاده می کردند البته حالا هم همینطور است به خاطر این که این سرکه نسبتا ارزان قیمت است همه جا پیدا می شود و استفاده از آن راحت است در عوض می شود بسیاری از ناخوشی های روزمره را با آن درمان کرد با ما باشید تا گوشه‌ای از خواص این سرکه را با شما در میان بگذاریم.
سرکه سیب یعنی ویتامین و مواد معدنی
سرکه سیب از سیب به دست می آید و سرشار از برخی ترکیبات و خواص این میوه مفید و رژیمی است. اسید استیک موجود در این سرکه از ۵ درصد تجاوز نمی کند برای همین هم چندان ترش و تیز نیست سرکه سیب مانند خود سیب سرشار از پتاسیم، کلسیم، منیزیم و گوگرد است علاوه بر این مانند سیب حاوی پکتین، ویتامین A,B,C و اسیدهای ضروری نیز می باشد.
سرکه سیب بدن را تمیز و ضدعفونی می‌کند
سرکه سیب باعث ضدعفونی شدن عمقی بدن می‌شود به خاطر اینکه یک ضدعفونی کننده طبیعی قوی محسوب می شود که می تواند بدن را از شر سموم انباشته شده خلاص کند در واقع این سرکه می‌تواند تعادل اسید بازی بدن را حفظ کند اسید موجود در سرکه سیب باعث میشود که بدن ما بیشتر قلیایی شود یعنی که ترکیبات آن باعث می‌شود که ph بدن در حد سالمی یعنی در حدود ۷ بماند.

سرکه سیب برای هضم راحت غذا

اگر با هضم غذا مشکل دارید نیم ساعت قبل از غذا کمی سرکه سیب بنوشید این کار با اسپاسم عضلات شکم و معده و نفخ مقابله می‌کند برای این کار توصیه می کنیم قبل از شروع غذا ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب رقیق کرده و نوش جان کنید این سرکه همچنین به احیای فلور روده کمک میکند سرکه سیب باکتری‌های نخاله را ناکار کرده و اسید زیاد معده را جذب میکند.
اگر زخم معده دارید نباید از سرکه سیب استفاده کنید چون هر چه باشد ترش و اسیدی است توجه داشته باشید که مصرف زیاد سرکه سیب می‌تواند به مینای دندان نیز آسیب بزند برای همین لازم است که بعد از مصرف این سرکه دهانتان را آب بکشید تا مشکلی پیش نیاید.
سرکه سیب دوست معده و کبد
اگر معده تان حساس است نیز می‌توانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی از سرکه سیب استفاده کنید این سرکه باعث سوزش معده نمی شود و دمار از روزگار کبد در نمی‌آورد البته حواستان باشد اگر زخم معده دارید نباید از سرکه سیب استفاده کنید چون هر چه باشد ترش و اسیدی است توجه داشته باشید که مصرف زیاد سرکه سیب می تواند به مینای دندان نیز آسیب بزند. برای همین لازم است که بعد از مصرف اینترنت دهانتان را آب بکشید تا مشکلی پیش نیاید.

سرکه سیب ضدعفونی کننده و ضد ویروس طبیعی

می توانید از سرکه سیب برای ضدعفونی کردن پوست و تسکین حساسیت و سوزش پوست که در اثر آفتاب سوختگی به وجود می آید و یا کاهش خارش ناشی از کهیر و اگزما استفاده کنید برای این کار بهتر است سرکه سیب را با کمی آب رقیق کنید و با پنبه روی مناطق درگیر پوست بزنید.
سرکه سیب برای تسکین کوفتگی بدن
استعمال خارجی سرکه سیب برای تسکین عضلات دردناک موثر است اگر به هر دلیل عضلاتتان دچار کوفتگی شده است ۲۰۰ میلیونی سرکه سیب را در وان حمام ریخته و حمام کنید میزان بالای منیزیم و پتاسیم موجود در این سرکه باعث تسکین کوفتگی ها می شود.
سرکه سیب برای درخشندگی موها
کیست که دلش می‌خواهد موهایش زیبا باشد و به درخشد سرکه سیب به زیبایی و درخشندگی موها خدمت بزرگی میکند. برای این کار سرکه سیب را با کمی آب رقیق کنید و بعد از شستشوی موهایتان روی سرتان بریزید هم این کار ساده باعث درخشندگی موهای تان می شود
چگونه سرکه سیب را انتخاب کنیم ؟
سرکه سیب های ۱۰۰% خالص و غیر پاستوریزه را انتخاب کنید باید بدانید که سرکه سیب طبیعی با گذشت زمان خراب نمی شود لازم است که این سر که دور از نور نگهداری شود.

سرکه سیب

سرکه را دوست سلامت خود بدانید سر که سرشار از مواد مغذی ای است که به لاغر شدن کمک می کند هضم غذا را راحت تر می سازد و خواصی دارد که با کلسترول، فشار خون بالا، پیری و عفونت گوش مقابله می‌کند مطالعه این مطلب بیشتر شما را در جریان خواص این ماده غذایی قرار می‌دهد.

سرکه؛ همیار لاغری

در سال ۲۰۰۵ مطالعاتی در سوئد انجام گرفت که نشان می‌دهد اضافه کردن سرکه به مواد غذایی باعث ایجاد احساس سیری بعد از غذا می شود و به این ترتیب در طولانی مدت در بدن کالری ها را کاهش میدهد.
سرکه سیب همراه با رژیم غذایی مناسب فعالیت بدنی باعث می شود که شما در ماه ۵۰۰ گرم وزن کم کنید و اگر قصد لاغر شدن دارید می‌توانید روی سرکه حساب کنید البته مراقب میزان مصرف باشید؛ مصرف زیاد سر که به منظور کاهش وزن ممکن است موجب بروز مشکلاتی در شما شود.
میزان مصرف: یک قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب مخلوط کرده و روزانه ۳ مرتبه میل کنید این کار را ۴ تا ۶ ماه ادامه دهید.
سرکه با کلسترول بالا مقابله می‌کند
سرکه سیب سرشار از پکتین است این فیبر حلال، جذب مواد غذایی و مایعات را در روده کند کرده و با عبور آرام از دستگاه گوارش کلسترول را دفع میکند.
میزان مصرف: یک قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک قاشق چایخوری عسل در یک لیوان آب حل کرده به مدت سه ماه روزانه (قبل از غذا) سه مرتبه میل کنید.
سرکه به هضم غذا کمک می‌کند
محققان ژاپنی ثابت کرده اند مصرف روزانه سرکه سیب می‌تواند از زخم معده پیشگیری کند زیرا باعث میشود که معده ماده ای (شیره ای) ترشح کند که خاصیت حفاظتی دارد همچنین این ماده غذایی با باکتری هایی که منشأ مشکلات گوارشی هستند مقابله می‌کند و احتمال مسمومیت غذایی را کاهش میدهد.
میزان مصرف: نصف قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک قاشق چایخوری عسل در یک لیوان آب ولرم حل کرده و روزانه یک مرتبه میل کنید این کار را تا زمان برطرف شدن مشکلات گوارشی ۳ تا ۴ روز ادامه دهید اگر مشکلتان حل نشد به پزشک مراجعه کنید.
سرکه میزان قند خون را تنظیم میکند
در سال ۲۰۰۵ مطالعات محققان سوئدی نشان داد که اضافه کردن سرکه (به میزان ۱۵ تا ۳۰ میلی‌گرم) به غذاهایی که دارای گلوسید است باعث حفظ تعادل میزان قند خون یا همان گلیسیمی می شود این خاصیت سرکه مدیون خواص اسید استیک موجود در آن است اگر دیابت نوع ۲ دارید از مصرف سرکه غافل نشوید.
میزان مصرف: یک قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب حل کرده و به مدت سه ماه روزانه سه مرتبه نیم ساعت قبل از غذا میل کنید.

سرکه گلودرد را تسکین میدهد

 

نکات مهم:

سیر تا پیاز سرکه بالزامیک+خواص درمانی

سیر تا پیاز فواید مصرف خردل

سرکه بلسان چیست؟بررسی کامل ارزش غذایی

همه سرکه ها ضدعفونی کننده اند و با باکتری ها مقابله می کنند برای همین می توان از سرکه برای درمان گلودرد استفاده کرد.
میزان مصرف: یک قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک قاشق چایخوری عسل در یک لیوان آب گرم حل کرده و روزانه ۴ مرتبه میل کنید این کار را تا از بین رفتن درد و تب تکرار کنید البته اگر مشکل تا ۴۸ ساعت از بین نرفت حتکاًبه پزشک مراجعه کنید.
سرکه با گوش درد مقابله می‌کنند
بر اساس مطالعاتی که محققان آمریکایی جنوبی در سال ۱۹۹۸ انجام دادند سرکه قدرت آنتی باکتریایی دارد باکتری‌های استرپتوکوکوس و استافیلوکوکوس باعث ایجاد گوش درد میشود سرکه می‌تواند با عفونت و درد گوش مقابله کند.
روش استفاده: در صورت بروز عفونت گوش، لاله گوش را با سرکه پر کنید و به مدت ۱ دقیقه سرتان را به گونه نگهدارید تا سرکه بیرون نریزد سپس مایع را تخلیه و با دستمال تمیز خشک کنید این کار را دو تا چهار بار در روز انجام دهید تا درد و تب از بین برود.
مورد منع مصرف: اگر پرده گوش تان پاره است هیچ مایعی در گوش تان بریزید.

سرکه با پوکی استخوان مقابله می‌کند

در سال ۱۹۹۹ محققان ژاپنی نشان دادند که افزودن سرکه به مواد غذایی (به مدت ۳۲ روز) قدرت حلالی و جذب کلسیم را بالا میبرد اسید استیک سرکه همچنین تغییرات سلول های استخوانی که با رسیدن یائسگی و تغییرات هورمونی قاعدگی این دوره رخ می دهد را کاهش می دهد و از پوکی استخوان پیشگیری می‌کند.
میزان مصرف: یک قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب حل کرده و روزانه یک مرتبه میل کنید این کار را ۴ تا ۶ ماه تکرار کنید.
سرکه سیب سرشار از پکتین است این فیبر حلال، جذب مواد غذایی و مایعات را در روده کند کرده و با عبور آرام از دستگاه گوارش کلسترول را دفع میکند.
سرکه خواص ضد پیری دارد
رادیکال های آزاد مسئول اصلی پیری هستند مصرف مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها می توانند اثرات شوم رادیکال‌های آزاد را خنثی کند باید بدانید که سرکه سیب نیز حاوی یکی از موثرترین آنتی اکسیدان‌هاست: بتاکاروتن طبیعی؛ این آنتی اکسیدان با پیری مقابله می‌کند.
میزان مصرف: یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک لیوان آب میوه یا آب سبزی مثل آب هویج یا آب گوجه فرنگی و غیره مخلوط کرده و روزانه یک یا دو مرتبه میل کنید این کار را تا هر زمانی که دلتان خواست ادامه دهید.

آیا برای مصرف سرکه مورد منع مصرف وجود دارد ؟ در جواب این سوال باید بگویم اگر میزان مصرف پیشنهادی را رعایت کنید و دچار زخم معده ی شدید یا ورم معده نباشید مورد منع مصرف وجود ندارد؟

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن