آخرین مطالبپزشکیسلامتی

با روش طبیعت درمانی آشنا شویم

طبیعت درمانی

طبیعت درمانی ، نظام درمانی است که منحصراً با کمک درمان های طبیعی موجود در پیرامون ما همانند نور خورشید ، هوا، آب ، رژیم غذایی و به طور کلی نیروی شفابخش طبیعت که در درون ماست به درمان بیماری ها می پردازند.

بیشتر بدانید:

خواص گیاه آب قاشق_مواردمصرف+فواید

درمان بیماری صرع با آدونیس+فوایدوخواص_مواردمصرف

۲۱خواص مفید گیاه آرتیشو+مواردمصرف_طرزاستفاده

این درمان بر این باور استوار است که بدن قدرت خود درمانی دارد چنانچه بدن در محیط و شرایط سالم قرار گیرد خود به خود قادر خواهد بود خود را درمان کرده و از شروع بیماری ها نجات دهد.

در طبیعت درمانی روش ها و توصیه های زیادی برای ایجاد محیطی سالم وجود دارد تا بدن بتواند خود را درمان کنند.

بیماری تنها به عنوان یک عامل ناشناخته نامطلوب تلقی نمی شود که پزشک تنها از طریق عوامل خارجی قادر به رفع آن باشد بلکه در هر بیماری بدن می کوشد تا تعادل و تقارن از دست رفته انرژی های درونی خود را بازیابد و یکی از درمان هایی که می تواند با کمک داروهای پزشکی و اصلاح شیوه زندگی این تعادل را به بدن بازگرداند طبیعت درمانی است.

در طبیعت درمانی تمام وجود انسان اصلاح می‌شود که شامل ناهنجاری در خوردن و آشامیدن ، تنفس و دفع ، به کار گیری از بدن به شکل های نامناسب ، انقباضات عضلانی ، بدشکلی های ستون فقرات ، مفاصل سفت شده ، افسردگی ها ، اضطراب‌ها ، اسکیزوفرنی و وسواس است.

در واقع در این روش کل زندگی و وجود شخص مورد بازسازی قرار می گیرد.

در سایه طبیعت درمانی چه می گذرد ؟

مهم ترین نگرش طبیعت درمانی استفاده از گیاهان و داروهایی است که به بالا رفتن قدرت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند به طوری که طرفداران این درمان معتقدند که بسیاری از بیماری‌ها مانند سرطان به علت نقص در سیستم ایمنی بدن ناشی می شوند.

درمانگر در این روش تلاش می‌کند که ریشه بیماری را بیابد و دریابد این بیماری در نتیجه چه چیزی ایجاد شده است.

این درمانگران گاهی مانند پزشکان از عکس برداری، پرتو ایکس ، آزمایش خون یا ادرار استفاده می‌کنند و نیز می کوشد تا ریشه ناهنجاری های رفتاری و جسمی مانند بد نشستن و بد راه رفتن را هم دریابند و آنها را اصلاح کنند .

در این روش اعتقاد بر این است که بسیاری از بیماریها و ناراحتی ها و دردها در نتیجه ذهن آشفته و بیمار فرد است و چنانچه ذهن از هرگونه فشار روانی و تجربه ها و خاطرات تلخ گذشته رها شود بدن قادر خواهد بود خود را بازسازی کرده و انرژی های طبیعی خود را برای درمان خود باز یابد.

بنابراین در طبیعت درمانی از هر روش برای اصلاح شیوه زندگی و بازگرداندن تعادل طبیعی بدن استفاده می‌‌شود.

ارتباط با طبیعت، گوش سپردن به آوای طبیعت، غرش جویباران، رقص برگها در وزش بادها و… می‌تواند سن را از تمام فشارهای روانی تغذیه کند.

خو گرفتن به طبیعت، آرامش درون را برمی انگیزد و در پی آن انسان به دنبال لذت و لحظه شادی است که در وجود خود احساس می کند.

طبیعت درمانی و به عبارتی بازگشت به طبیعت احساسی را در ما بیدار می کند که باعث ایجاد آرامش می‌شود. حال ممکن است فردی این احساس را در ارتباط با یک گیاه خانگی پیدا کند مهم نیست در کجا، ولی حتی در خانه خود و در کنار گیاهان خانگی نیز می توانید این احساس را تجربه کنید.

در دنیای امروز که سرشار از استرس و اضطراب است، طبیعت می تواند روح و جسم را جوان کند.

از سویی ورزش کردن ، سیگار نکشیدن ، استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه و داشتن رژیم غذایی سالم هم در این روش حائز اهمیت هستند تمام این راهکارها سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و تعادل انرژی بدن را بهبود می بخشند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن