آخرین مطالبگیاهان دارویی

درمان بیماری صرع با آدونیس+فوایدوخواص_مواردمصرف

آدونیس

نام های رایج آدونیس:

آدونیس بهاره ، چشم خروس

قسمت های دارویی گیاه آدونیس:

قسمت های هوایی خشک شده گیاه ، سرشاخه‌های گلدار.

ترکیبات شیمیایی گیاه آدونیس:

 از میان مواد موثره این گیاه می‌توان از گلوکزیدهای کاردیاک به نام کاردنولیدها نام برد، آدونی توکسین، سیما آرین، استرو فانتین.

خواص دارویی گیاه آدونیس:

اثر مغزی ، مدر و معالج بیماری صرع دارد. در بیماری‌های قلبی حاد و در موارد ورم پرده بیرونی دل ، ورم ماهیچه قلب مصرف دارد. مصرف آن در تپش قلب، خفقان صدری، نارسایی دریچه میترال و آئورت ، ضعف قلب ،گریپ، ذات الریه، تیفوئید و آبله ,اثر مفید دارد. مهمترین ماده موثر بر روی قلب این گیاه عبارت است از آدونی توکسین، سیمارین، استرو فانتین. مواد موجود در این گیاه روی سیستم اعصاب مرکزی تأثیر می‌گذارند و دارای اثر آرام کننده ای روی سرفه های صعب العلاج ، حملات آسم وصرع ، تشنج و دردهای روماتیسمی هستند. این سرشاخه‌ها مدر و ضد عفونی کننده نیز هستند.

اگر یکی از بیماری های ذکر شده در شما یا نزدیکانتان به چشم میخورد با تهیه و مشاوره ونحوه مصرف از سوی پزشک گیاه درمانی خود راهنمایی بگیرید

بیشتر بدانید:

طبقه بندی گیاهان دارویی+نحوه صحیح مصرف

درمان ۱۰ بیماری با آفتابگردان+خواص و فواید_موارد مصرف

۲۱خواص مفید گیاه آرتیشو+مواردمصرف_طرزاستفاده

خواص گیاه آب قاشق_مواردمصرف+فواید

خواص-و-فواید-گیاه آدونیس
خواص-و-فواید-گیاه آدونیس

در مورد تاریخچه گیاهان دارویی بیشتر بدانید

در رابطه ی گیاهان دارویی و بیماری ها می توان گفت: هر خاکی و هر آب و هوایی،  بستر انواعی از گیاهان دارویی است.  بنابراین همه چیز در همه جا نمی‌روید حکمت خلقت در این است که هرجا بیماری هست،  قطعاً نوع گیاه دارویی آن نیز یافت می‌شود.  از طرفی همه گیاهان دارویی در یک فصل خاص نمی رویند.  هنوز کسی رابطه بین شیوع بیماری در یک فصل یا یک زمان و وفور گیاهان دارویی آن فصل را جستجو نکرده است،  ولی می دانیم که بسیاری از بیماری ها در فصل خاص شیوع پیدا می‌کنند و بعضی از گیاهان دارویی شناخته شده و ناشناخته نیز در همان فصل به وفور یافت می شوند.  فلذا با تحقیق و تفحص در جهان می‌توان به این نتیجه رسید که حکمت و رحمت پروردگار موجب شده است تا انسان برای درمان دردهای خود به جستجو در طبیعت برای یافتن راهی مطمئن بپردازند که یکی از این راه‌ها درمان با گیاهان دارویی می باشد که خالق هستی در اختیار انسان ها قرار داده است در نتیجه این وظیفه انسان‌ها است که با بهره گیری صحیح از این نعمت بزرگ الهی به پیشگیری و درمان بیماری ها بپردازند. تا بلکه رابطه درمانی خود را با داروهای شیمیایی به مقدار زیادی قطع نموده و بسیاری از بیماریها را از طریق گیاهان دارویی درمان نمایند. 

 سابقه استفاده از گیاهان دارویی برای درمان بیماری ها و به دست آوردن سلامتی به چند هزار سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد.  مصریان و رومیان و چینی ها از جمله جوامع انسانی پیشرو در مصرف گیاهان دارویی بوده اند که از خواص گیاهان اطلاع داشته و آن را مکتوب بوده است.

  همچنین در طب سنتی ایران که از قدیم الایام توجه به گیاهان دارویی بخش عمده ای از این طب را تشکیل می داده است گیاهان دارویی جایگاه خاصی دارند،  پس باید اطلاعات به روز و یافته های جدید در مورد گیاهان دارویی به نظر خوانندگان و دوستداران این رشته علمی رسانده شود تا بتوانند استفاده بهینه و مفید را به کار گیرند.  به همین جهت در اثر گردآوری موجود سعی بر این شده است تا با تحقیق و بررسی در انواع کتب گیاهان دارویی و سایت های موجود بتوانیم آخرین و جدیدترین اطلاعات موجود در این زمینه را به نظر خوانندگان محترم برسانیم.

توجه به این نکته خیلی مهم در این کتاب لازم است، که ذکر مورد استعمال دارو های گیاهی تنها بر اساس وظیفه اطلاع رسانی بوده و به هیچ عنوان به معنای تجهیز مورد درمانی ذکر شده نمیباشد و هدف شناساندن خواص درمانی و طریقه مصرف آن می‌باشد و توصیه می‌شود مصرف آنها با مشورت و تجویز پزشک انجام گردد.

توجه:

تمام توصیه های دارویی ، گیاهی و پزشکی موجود در این سایت فقط جهت افزایش آگاهی بوده و جایگزین تجویز پزشک نیست.شما به هیچ عنوان مجاز به خوددرمانی و مصرف خودسرانه داروها و گیاهان درمانی نیستید

منبع:مجله علمی بیگموون

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن