آخرین مطالبپزشکی

آیا خانم مبتلا به دیابت می تواند حامله شود ؟

آیا خانم مبتلا به دیابت می تواند حامله شود ؟

جواب بلی است خانم های دیابتی هم می توانند حامله شوند که برای حفظ سلامت مادر و بچه تمامی خانم های دیابتی حامله باید تحت مراقبت های جدی و شدید قرار بگیرند. چنانچه پیش از آن که دیابت شما به خوبی کنترل شده باشد حامله شوید ، ممکن است اختلالاتی در رشد و تکامل طبیعی بچه در داخل شکم شماپیش آید.هر حاملگی با اندکی خطر همراه است.

حدس زده می شود که قریب ۹۸ تا ۹۹ درصد حاملگی ها در خانم های غیر دیابتی با موفقیت به پایان می‌رسد. مطالعات جدید نشان می دهد که حاملگی در خانم های دیابتی که قند خون شان از همان شروع حاملگی به خوبی کنترل شده باشد با همان میزان شانس موفقیت همراه است. نکته اساسی این که در قند خون بایستی از همان ابتدای حاملگی به خوبی کنترل شود.

طول مدت یک حاملگی طبیعی حدود ۴۰ هفته است که از اولین روز آخرین قاعدگی پیش از حاملگی شروع می‌شود. لذا قبل از اینکه حامله بودن یک خانم محرز شود ممکن است حدود ۶ تا ۷ هفته از شروع حاملگی وی گذشته باشد.

در این مرحله معمولاً جنین در داخل رحم مادر نزدیک به یک سانتیمتر طول داشته و حدود ۱۰ هزار بار بزرگتر از اندازه تخمک در زمان شروع عمل لقاح است.مرحله  که درطی آن جوانه های اولیه مغز ، دستگاه عصبی مغز ، نخاع و روده‌ها تشکیل و جوانه های اولیه باز و پدیدار گشته اند.مراحل اولیه تشکیل چشم‌ها و گوش‌ها پشت سر گذاشته شده و قلب جنین نیز تشکیل و در حال تپیدن است، بنابراین اهمیت کنترل خوب و جدی قند خون از قبل از شروع حاملگی به سادگی قابل فهم است.

بیشتربدانید:

بررسی عوارض دیابت بر نقاط بدن

در هنگام خرید انسولین به این موارد دقت کنید

تاثیر دیابت بر روی کودک

مبتلا_به_دیابت_راحت_حامله_شوند

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن