آخرین مطالبپزشکی

مادر باردار مبتلا به دیابت به چه آزمایشاتی نیاز دارد

مادر باردار مبتلا به دیابت به چه آزمایشاتی نیاز دارد

در جریان حاملگی به چه آزمایشاتی نیاز دارند ؟

علاوه بر آزمایشات خون و ادرار و اندازه گیری هموگلوبین گلیکوزیله آزمایشاتی نیز برای ارزیابی بچه داخل رحم نیز لازم است. ممکن است در شروع حاملگی هفته های ۱۲ تا ۱۶ حاملگی سونوگرافی از رحم شما توصیه شود. تا اندازه بچه و زمان حاملگی مشخص شود. سونوگرافی از رحم غالباً در ماه های آخر حاملگی نیز تکرار می‌شود. تا میزان رشد داخل رحمی جنین تخمین زده شود. تعداد دفعات و زمان انجام سونوگرافی توسط پزشک متخصص زنان و زایمان و مامایی تعیین می گردد.

در ده هفته پایانی حاملگی ، به اقدامات تشخیصی بیشتری برای تعیین سلامت بچه مبادرت می‌شود. تعیین تعداد ضربان قلب بچه برای مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه و ثبت ضربان از جمله این اقدامات است. ممکن است از شما خواسته شود تا تعداد لگد زدن های بچه را داخل رحم بشمارید. مثلاً بدنبال ،  خوردن صبحانه شروع به شمردن تعداد پازدن های بچه تان می کنید و آن قددر ادامه می‌دهیم تا حداقل تعداد ۱۰ لگد را شمرده باشید و آنگاه مدت زمانی را که طی آن این پا زدن را ثبت کرده اید به اطلاع پزشک معالجتان می‌رسانید.

چنانچه متخصص زنان و مامایی بخواهد بچه تان را زودتر از موعد از شکم تان خارج کند و زایمان شما را تحریک نماید معمولاً اقدام به کشیدن مقداری مایع آمنیوتیک خواهد کرد. با بررسی‌هایی که بر روی مقداری از این مایع انجام می شود می توان وضعیت تکاملی ریه ها بچه را مشخص نمود.

بیشتر بدانید:

تاثیر رژیم غذایی مناسب برای خانوم باردار مبتلا به دیابت

بررسی کامل دیابت بارداری

نحوه زایمان فرد مبتلا به دیابت

آیا مادر مبتلا به دیابت میتواند فرزنداش را شیر دهد؟

فشار-خون-فرد-مبتلا-به-دیابت
فشار-خون-فرد-مبتلا-به-دیابت

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
بستن